Satversmes tiesā viesojas delegācija no Ķīnas Tautas Republikas

21.06.2018.

Trešdien, 20. jūnijā, Satversmes tiesu apmeklēja delegācija no Ķīnas Tautas Republikas. Delegācijas sastāvā bija Ķīnas Politoloģijas un juridiskās universitātes un Ķīnas Cilvēktiesību attīstības fonda pārstāvji. Ārvalstu viesus Satversmes tiesā uzņēma Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Satversmes tiesas darbinieki.

Apmeklējuma laikā delegācijas pārstāvjiem tika sniegta informācija par konstitucionālās kontroles modeli Latvijā, par Satversmes tiesas vēsturi, tiesas funkcijām, kompetenci un tās ikdienas darbu. Delegācijai tika sniegts ieskats Satversmes tiesas procesā un akcentēta tiesas zīmīgā loma Latvijas kā tiesiskas demokrātiskas valsts vērtību stiprināšanā.

Tikšanās laikā delegācijas pārstāvji uzdeva vairākus jautājumus, tostarp par Satversmes tiesas praksi, nolēmumu saistošo raksturu un to izpildi, kā arī par Satversmes tiesas tiesnešu izvirzīšanas un apstiprināšanas amatā kārtību, viņu pilnvarām. Delegācijai tika sniegta informācija arī par tiesas plašajām komunikācijas aktivitātēm sabiedrības informēšanas un izglītošanas nolūkos.

Foto no tikšanās pieejami šeit.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un delegācijas pārstāvji no Ķīnas Tautas Republikas.
Foto: Ketija Strazda.