Satversmes tiesa ver durvis tiesībsarga 2018. gada tiesas procesa izspēles cilvēktiesībās finālam

02.05.2018.

Sestdien, 28. aprīlī, Satversmes tiesā jau trešo gadu norisinājās tiesībsarga organizētās tiesas procesa izspēles cilvēktiesībās fināls. Šī ir viena no Satversmes tiesas un tiesībsarga sadarbības tradīcijām. Šogad tiesas procesa izspēles dalībnieki analizēja kāzusu par aktuāliem cilvēktiesību jautājumiem, kas skar apcietinājuma piemērošanu personai, kā arī apcietinātās personas tiesības uz privāto un ģimenes dzīvi un tās tiesības dibināt arodbiedrību.

Izspēles finālam kvalificējās divas komandas, kuras izspēles pusfinālā kārtā ieguva lielāko punktu skaitu. Šī gada tiesu izspēles uzvarētāji ir komanda “Izspēles ieceļotāji”, kuru pārstāvēja Latvijas Universitātes (turpmāk – LU) studenti: Kristīne Sikora, Anete Suharževska un komandas kapteinis Artūrs Valters Freibergs. Godalgoto otro vietu ieguva komanda “Līdz tiesību normām un tālāk”, kuru pārstāvēja Rīgas Stradiņa universitātes (turpmāk – RSU) studentes: Agnese Sausiņa un komandas kapteine Darja Zaharova.

Izspēles mērķis ir veicināt tiesību zinātņu studentu interesi par aktuālajiem cilvēktiesību nozares jautājumiem, nostiprināt un padziļināt studiju procesā apgūtās zināšanas, kā arī stiprināt studentu iemaņas dažādu sarežģītu juridisku kāzusu risināšanā.

Izspēlē piedalījās tiesību zinātņu studenti no LU, RSU, Rīgas Juridiskās augstskolas, Valsts Policijas koledžas un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas. Tiesu izspēles procesā tiesneša lomā piedalījās Satversmes tiesas tiesnesis Artūrs Kučs, kā arī Satversmes tiesas tiesnešu palīgi Lāsma Lipkina, Andris Pumpišs un Andrejs Stupins. Izspēli tiesāja arī vispārējo tiesu tiesneši un eksperti no vairākām ministrijām, Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Tiesībsarga biroja.

Satversmes tiesa visiem finālistiem sarūpēja piemiņas dāvanas, kā arī pasniedza Satversmes tiesas simpātiju balvu – Satversmes tiesas spriedumu krājumu komplektu – izspēles finālistei Anetei Suharževskai.

Foto pieejami šeit.

Satversmes tiesā norisinās tiesībsarga organizētās tiesas procesa izspēles cilvēktiesībās fināls. Foto: Anete Straume.