Satversmes tiesa un Eiropas Savienības Tiesa rīkos preses konferenci par dalībvalstu konstitucionālo tiesu dialogu un savstarpējo sadarbību

31.08.2021.

Piektdien, 3. septembrī, plkst. 9.30 Satversmes tiesa un Eiropas Savienības Tiesa rīkos preses konferenci, kurā piedalīsies Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova un Eiropas Savienības Tiesas priekšsēdētājs Kūns Lenārts (Koen Lenaerts).

Preses konferencē Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova un Eiropas Savienības Tiesas priekšsēdētājs Kūns Lenārts (Koen Lenaerts) izklāstīs atziņas no kopīgi organizētas konferences, kuras mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības Tiesas un dalībvalstu konstitucionālo tiesu dialogu.

Satversmes tiesa rosinājusi Eiropas Savienības Tiesu organizēt kopīgu konferenci, kurā meklēt vienotu izpratni par to, kā dalībvalstu daudzveidīgās nacionālās identitātes un konstitucionālās vērtības samērot ar Eiropas Savienības vienotības ideju. Konference ir unikāls Eiropas Savienības dalībvalstu konstitucionālo tiesu un Eiropas Savienības Tiesas tiesnešu dialogs, kas norisināsies pirmo reizi, lai veicinātu vienotu izpratni par Eiropas Savienības Tiesas un konstitucionālo tiesu turpmāko sadarbību tiesiskuma stiprināšanā Eiropas Savienībā.

Satversmes tiesas un Eiropas Savienības Tiesas konference “ESavienoti daudzveidībā: starp kopīgām konstitucionālām tradīcijām un nacionālajām identitātēm” norisināsies no 2. līdz 3. septembrim Mazajā Ģildē. Konferencē piedalīsies konstitucionālo tiesu tiesneši no 23 Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī Eiropas Savienības Tiesas tiesneši un ģenerāladvokāts.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses konferencē, aicinām pieteikties iepriekš, rakstot e-pastu Zanda.Meinarte@satv.tiesa.gov.lv vai zvanot +371 26393803.

Preses konferences tiešraide latviešu valodā būs pieejama šeit:

Preses konferences tiešraide angļu valodā būs pieejama šeit:

Detalizētāka informācija par konferenci pieejama konferences aprakstā.

Konferences programma pieejama šeit.