Satversmes tiesa un Augstākā tiesa sarunu festivālā LAMPA diskutēs par cilvēka cieņu

12.08.2021.

Satversmes tiesa un Augstākā tiesa 20. augustā sarunu festivāla LAMPA ietvaros organizēs diskusiju “Kurš vairāk vai cik vērta ir cilvēka cieņa?”.  

Diskusijā piedalīsies Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko un pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs. Diskusiju vadīs žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.

Diskusijas mērķis ir mudināt sabiedrību domāt par cilvēka cieņu kā pienākumu un veicināt izpratni par cilvēka cieņu kā tiesību un pamatvērtību. Diskusijā tiks runāts par instrumentiem, kas ļauj aizsargāt vai atgūt cieņu, un juridiskajiem kritērijiem, kādos cieņa ir vērtējama. Dalībnieki runās par mehānismiem, kā valsts juridiski nodrošina un aizsargā cilvēka tiesības uz cieņu, kā arī dalīsies pārdomās par jautājumiem saistībā ar cilvēku savstarpējo cieņu un līdztiesību tiesas priekšā.

Satversmes tiesa un Augstākā tiesa ikgadēji piedalās diskusijās, lai veicinātu sabiedrības izpratni par pamattiesībām un tiesu varas funkcijām demokrātiskā tiesiskā valstī. Sarunu festivāla LAMPA šī gada vienojošais temats ir cieņa. Satversmes tiesa un Augstākā tiesa ir vienisprātis, ka diskusija palīdzēs klausītājiem aplūkot savstarpējās cieņas un ētikas jēdzienus no tiesību skatpunkta.

Diskusija “Kurš vairāk vai cik vērta ir cilvēka cieņa?” norisināsies piektdien, 20. augustā, plkst. 17.00 Ruckas parkā Cēsīs, kā arī būs pieejama tiešsaistē.

Vairāk informācijas par diskusiju sarunu festivāla LAMPA mājaslapā.