Satversmes tiesa rīko priekšlasījumus par Satversmes tiesu

07.10.2016.

Satversmes tiesa, svinot savu 20 gadu jubileju, šā gada rudenī piedāvā priekšlasījumus par Satversmes tiesas darbu. Priekšlasījumus Satversmes tiesas tiesneši un darbinieki vispirms piedāvās skolās, kurās savulaik mācījušies paši.

Šodien Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītāja Alla Spale (attēlā) ar savu stāstījumu ir devusies uz Bauskas 2. vidusskolu.

DSC_0948

Priekšlasījums aptver ieskatu valsts uzbūvē, demokrātijas pamatprincipos, tiesu varas darbībā. Runājot par Satversmes tiesas darbu, iecerēts lielāko uzmanību pievērst pamattiesību aizsardzības iespējām, kā arī interesantākajām Satversmes tiesas lietām un atziņām. Visbeidzot skolēniem ir iespēja izvaicāt viesi par personīgo pieredzi jurista – tiesneša vai tiesas darbinieka – darbā.

Satversmes tiesa ir iecerējusi iesākto priekšlasījumu ciklu turpināt arī pēc jubilejas gada beigām, piedāvājot to ne vien skolām, bet arī citiem interesentiem, tādējādi veicinot sabiedrībā dziļāku izpratni par tiesiskumu, demokrātiju, pamattiesībām, valsts konstitucionālo iekārtu.

Satversmes tiesa ir atvērta sadarbībai ne vien ar skolām, bet arī ar pašvaldībām, valsts iestādēm, augstskolām, bibliotēkām, domnīcām un citiem interesentiem. Interesi par iespēju sarīkot priekšlasījumu var pieteikt, rakstot uz e-pastu lina.kovalevska@satv.tiesa.gov.lv.