Satversmes tiesa publicē Satversmes tekstu e-grāmatas formātā

15.02.2022.

Godinot Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversme) simto gadskārtu, Satversmes tiesa publicējusi Satversmes tekstu e-grāmatas formātā.

  1. gadā 15. februārī aprit simts gadu kopš Satversmes pieņemšanas. Satversmes tekstā ietvertās normas un vērtības attiecas uz ikvienu Latvijas valsts darbības jomu un iedzīvotāju.

Lai ikvienam Satversmes teksts būtu viegli pieejams un ērti lietojams, Satversmes tiesa sagatavojusi Satversmes e-grāmatu, kas lasāma datorā vai citā ierīcē (viedtālrunī, planšetdatorā vai speciālā e-lasītājā).

Satversme ir viena no vecākajām spēkā esošajām konstitūcijām Eiropā, un tā ir ne vien sava laika konstitucionālās domas paraugs, bet arī modernas demokrātiskas tiesiskas valsts pamats, kas efektīvi piemērojams mainīgos dzīves apstākļos. Tādējādi Satversme ir unikāls piemērs konstitucionālo tiesību jomā, ar kuru Latvijas valsts var lepoties Eiropas un pasaules kontekstā. Līdz ar to Satversmes e-grāmatā teksts publicēts ne vien latviešu valodā, bet arī angļu un franču valodā.

Lai sāktu lasīt Satversmes tekstu e-grāmatā, nepieciešams saglabāt (lejupielādēt) un pievienot e-grāmatas failu kādā no e-grāmatu lasīšanas programmām vai lietotnēm, kas ir pieejamas bez maksas. Populārākās e-grāmatu lasīšanas programmas ir Calibre , Adobe Digital Editions un Books ( Apple ierīcēm).

Satversmes e- grāmata pieejama šeit.

Satversmes teksta konsolidēta versija pieejama šeit.

Informācija par Satversmei 100 pieejama šeit: https://www.satversme100.lv/