Satversmes tiesā notiks Tiesībsarga organizētās tiesas procesa izspēles fināls

28.04.2017.

Rīt, 29. aprīlī, Satversmes tiesā jau otro gadu norisināsies Latvijas Republikas tiesībsarga organizētās tiesas procesa izspēles fināls. Šogad tiesas procesa izspēles dalībnieki analizē kāzusu par aktuāliem cilvēktiesību jautājumiem, kas skar privātās dzīves neaizskaramību, plašsaziņas līdzekļu pārstāvju vārda brīvību interneta medijos, kā arī fiziskās personas datu aizsardzību.

Tiesas procesa izspēles finālam kvalificējušās komandas, kas izspēles rakstiskajā daļā ieguvušas lielāko punktu skaitu. Šogad par uzvaru sacentīsies komandas no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Biznesa augstskolas “Turība”, Daugavpils Universitātes un Policijas koledžas.

Komandu sniegumu Satversmes tiesas sēžu zālē vērtēs tiesas procesa izspēles tiesnešu sastāvs: Satversmes tiesas tiesnesis Artūrs Kučs, tiesībsargs Juris Jansons, Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce, Administratīvās apgabaltiesas tiesnese Anita Kovaļevska,  biedrības “Baltic Human Rights Society” valdes locekle Arina Melse, Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks, kā arī Satversmes tiesas tiesneša palīgs Andrejs Stupins.

Tiesu izspēles procesā kā tiesnesis piedalīsies arī Satversmes tiesas padomnieks Kristaps Tamužs.

Tiesas izspēles mērķis ir sekmēt sabiedrības informētību un izpratni par cilvēktiesībām, kā arī veicināt topošo profesionāļu interesi, aicinot jauniešus cilvēktiesības izvēlēties par savu profesionālo specializāciju.

Latvijas Republikas tiesībsarga organizētās tiesas procesa izspēles fināls Satversmes tiesas sēžu zālē. Foto: A. Straume.

Latvijas Republikas tiesībsarga organizētās tiesas procesa izspēles fināls Satversmes tiesas sēžu zālē.
Foto: A. Straume.

Foto: A. Straume.

Foto: A. Straume.