Satversmes tiesā norisinās Ēnu diena 2022

06.04.2022.

Trešdien, 6. aprīlī, Satversmes tiesā “Ēnu dienas” ietvaros viesojās 9 skolēni, kuri bija izvēlējušies izzināt un sekot Satversmes tiesas priekšsēdētāja Alda Laviņa, Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieces Irēnas Kucinas, Sabiedrisko attiecību un protokola nodaļas vadītājas Ditas Plepas un tiesneša palīdzes Elīnas Circenes darba dienas gaitām.

Skolēniem bija iespēja iepazīt Satversmes tiesas ikdienas darbu, piedalīties tiesas sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos, kā arī tikties ar savu izvēlēto profesiju pārstāvjiem un pārrunāt jautājumus, kas saistās ar nākotnes profesijas izvēli un darba pienākumiem Satversmes tiesā.

Skolēni kopā ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aldi Laviņu un vietnieci Irēnu Kucinu apmeklēja Rīgas pili, lai tiktos ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Satversmes tiesu apmeklēja:

  • Rīgas 84. vidusskolas 11. A klases skolēns Roberts Titovs;
  • Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 10. soc klases skolēns Kārlis Ošs;
  • Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolas 10. klases skolniece Jeļizaveta Savčenko;
  • Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 12. klases skolniece Krista Lange;
  • Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. soc klases skolniece Rēzija Gaujere;
  • Mārupes vidusskolas 11. klases skolniece Sindija Jankovska;
  • Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 11. B klases skolniece Viktorija Ševcova;
  • Mārupes vidusskolas 12. B klases skolniece Elza Viktorija Trence;
  • Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Evita Vītola.

“Ēnu diena” diena noslēdzās ar Satversmes tiesas priekšsēdētāja un vietnieces sarunu ar skolēniem par juridiskās profesijas daudzveidību un Satversmes tiesas tienešu darbu.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš atzinīgi vērtēja skolēnu ieceres studēt tiesību zinātni. Priekšsēdētājs Aldis Laviņš norādīja, ka “Iespēja ar savām zināšanām sekmēt demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstību un ikvienas personas pamattiesību aizsardzību ir nozīmīga kalpošana valstij un sabiedrībai. Vēlu Jums iegūt noderīgas zināšanas, teicamas sekmes un panākumus!”.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietniece Irēna Kucina pateicās skolēniem par aizraujošo dienu. “”Neviens sapnis nekad nav par lielu, neviens sapņotājs – par mazu. Nebaidieties piepildīt savus sapņus, arī tos, kuri saistīti ar jurista profesiju,” aicināja priekšsēdētaja vietniece Irēna Kucina.

Satversmes tiesas dalība Ēnu dienā ir daļa no dialoga ar skolu jaunatni. Dialogs ar skolu jaunatni ir iespēja stiprināt skolēnu valstisko apziņu un rosināt līdzdalību demokrātijas procesos, izpētot un iedzīvinot Satversmes vērtības.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Foto: Satversmes tiesa.

Foto: Satversmes tiesa.