Satversmes tiesa izsludina iespēju vispārējās jurisdikcijas un administratīvo tiesu tiesnešiem pieteikties praksē Satversmes tiesā

01.09.2017.

Šodien, 1. septembrī, Satversmes tiesa sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Tiesu administrāciju izsludina konkursu, kurā vispārējās jurisdikcijas un administratīvo tiesu tiesnešiem tiek dota iespēja pieteikties praksē Satversmes tiesā.

Prakses laikā viens no vispārējās jurisdikcijas vai administratīvo tiesu tiesnešiem iegūs iespēju sešus mēnešus (no 2018. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 30. jūnijam) strādāt Satversmes tiesā un pildīt Satversmes tiesas padomnieka pienākumus. Prakses mērķis ir stiprināt Latvijas valsts konstitucionālo iekārtu, veicināt tiesu dialogu un sniegt iespēju kādam no tiesnešiem dalīties savā pieredzē un pilnveidot savas profesionālās zināšanas.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele uzsver: “Satversmes tiesa vienmēr veicinājusi tiesu dialogu gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.  Nacionālā līmenī tiesu dialogs šādā formā tiks īstenots pirmo reizi. Šī būs unikāla iespēja tiesnesim no citas tiesas padziļināti apgūt Satversmes tiesas procesu, papildināt zināšanas par Satversmē iekļautajiem principiem un vērtībām, kā arī cilvēktiesību aizsardzības jautājumiem. Uzkrātas zināšanas stiprinās tiesnesi, īstenojot tiesu varu savas kompetences ietvaros.”

Satversmes tiesas iniciatīvu ļoti atzinīgi vērtē tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: “Tā ir vēl viena iespēja tiesnešiem paplašināt savas zināšanas un iegūt jaunu pieredzi. Prakse Satversmes tiesā – tas būs ieguvums ne tikai konkrētam tiesnesim, bet arī tiesu sistēmai kopumā.” Latvijas vispārējās jurisdikcijas un administratīvo tiesu judikatūra varēs veidoties jaunā – vēl augstākā kvalitātē, uzsver tieslietu ministrs.

Konkursa nolikums pieejams šeit.

Papildus informācija par konkursa norisi pieejama, rakstot: tiesa@satv.tiesa.gov.lv vai zvanot 67830767.