Satversmes tiesa atklāj jubilejas gadu

08.03.2016.

Satversmes tiesa 2016. gada decembrī svinēs 20 gadu jubileju. Šodien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš atklāja jubilejas gadu, uz sarunu aicinot Satversmes tiesas bijušos priekšsēdētājus Aivaru Endziņu, Gunāru Kūtri un Aiju Brantu. Sarunu vadīja bijušais Satversmes tiesas darbinieks, tiesību zinātņu doktors Jānis Pleps.

Pēc sarunas Aldis Laviņš informēja pasākuma dalībniekus par jubilejas gadā iecerētajiem informējošajiem pasākumiem. Viens no tiem ir Satversmes tiesas tiesnešu un darbinieku došanās uz savām dzimtajām skolām vai dzimto pilsētu bibliotēkām, lai stāstītu cilvēkiem par Satversmes tiesas darbu un iespējām aizstāvēt viņu pamattiesības. Tāpat sadarbībā ar augstskolām tiesa ir ieplānojusi lekcijas skolēniem un studentiem. Arī Gunārs Kūtris priekšsēdētāju diskusijā atzina, ka ir būtiski sabiedrībai stāstīt par Satversmes tiesas darbu un tās nolēmumiem vienkāršā valodā.

Jubilejas gadā Satversmes tiesa turpinās tradīciju tikties ar valsts augstākajām amatpersonām, lai pārrunātu aktuālos tiesību jautājumus un problēmas, meklētu tām risinājumu arī ārpus konstitucionālās tiesvedības.

Visbeidzot Satversmes tiesa piedalās divu starptautisku konferenču organizēšanā. Visupirms 26. un 27. maijā Satversmes tiesa sadarbībā ar Eiropas Padomes komisiju “Demokrātija caur tiesībām” (Venēcijas komisija) rīkos starptautisko konferenci “Konstitucionālās tiesas aktīvisms demokrātiskā valstī”. Savukārt no 8. līdz 10. septembrim Rīgā norisināsies Eiropas Starptautisko tiesību asociācijas konference “Kā starptautiskās tiesības darbojas krīzes laikā”. Tās organizēšanā piedalās arī Satversmes tiesa un Rīgas Juridiskā augstskola.

Pasākuma noslēgumā klātesošajiem tika prezentēta Satversmes tiesas jaunā mājaslapa, kas izstrādāta sadarbībā ar SIA “Flamingo Services”. Tajā būtiski uzlabota Satversmes tiesas lietu sadaļa, piedāvājot meklēt lietas, nolēmumus un atziņas ērtā un pārskatāmā veidā. Pirmo reizi mājaslapā tiek publicēti arī atsevišķi Satversmes tiesas kolēģiju lēmumi par atteikšanos ierosināt lietu. Šie lēmumi ir nozīmīgs materiāls ne vien konstitucionālo tiesību pētniekiem, bet arī jebkurai personai, kas vēršas ar pieteikumu Satversmes tiesā. Turklāt mājaslapā jebkuram interesentam tagad pieejams arī Satversmes tiesas ziņu arhīvs.

Ņemot vērā Satversmes tiesas arvien plašāku starptautisko sadarbību, arī jaunā mājaslapa darbojas ne vien latviešu valodā, bet arī svešvalodās.

Mājaslapas lietotāji ieteikumus par mājaslapas uzlabošanu aicināti sūtīt uz e-pastu tiesa@satv.tiesa.gov.lv.


Relīze PDF formātā: PR_Cits_08.03.2016.