Satversmes tiesa 13. oktobrī plkst. 10.00 turpinās izskatīt lietu par normu, kas bērna bioloģiskās mātes partnerei neparedz tiesības uz atvaļinājumu pēc bērna piedzimšanas

07.10.2020.

Trešdien, 7. oktobrī, plkst. 10.00 Satversmes tiesa sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos turpināja izskatīt lietu Nr. 2019-33-01 “Par Darba likuma 155. panta pirmās daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 110. panta pirmajam teikumam”.

Ņemot vērā valstī joprojām noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, lietas izskatīšana tiesas sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos notika attālināti video konferences režīmā.

Līdz šim Satversmes tiesa bija uzklausījusi un izjautājusi lietas dalībniekus, kā arī lietā pieaicinātās personas – Tieslietu ministrijas – pārstāvjus.

Tiesas sēdes sākumā Satversmes tiesa lēma par izteiktajiem lūgumiem. Satversmes tiesa pēc pieteikuma iesniedzējas pārstāvja Matīsa Šķiņķa lūguma nolēma pievienot lietas materiāliem Dr. psych. Diānas Zandes atzinumu, kā arī nolēma atzīt Dr. psych. Diānu Zandi par pieaicināto personu izskatāmajā lietā.

Šodien Satversmes tiesa turpināja uzklausīt un uzdot jautājumus lietā pieaicinātajām personām vai to pārstāvjiem: Labklājības ministrijai, tiesībsargam, lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienībai “Mozaīka” un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras asociētajai profesorei Dr. iur. Kristīnei Dupatei.

Satversmes tiesa izsludināja tiesas sēdē pārtraukumu. Tiesas sēde turpināsies otrdien, 13. oktobrī, plkst. 10.00.

Nākamajā tiesas sēdē Satversmes tiesa turpinās uzklausīt un uzdot jautājumus lietā pieaicinātajai personai Dr. psych. Diānai Zandei. Plānots uzklausīt arī tiesas debates un replikas.

Tiešraide no tiesas sēdes 13. oktobrī būs redzama šeit:

Video ieraksts no tiesas sēdes 7. oktobrī redzams šeit:

Video ieraksts no tiesas sēdes 6. oktobrī redzams šeit:

Detalizētāka informācija par lietu pieejama šeit.

Saistītā lieta: 2019-33-01