Sarunas par Latviju – Raksti, kas veido nāciju

06.06.2019.

Šodien, 6. jūnijā, Satversmes tiesa sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (turpmāk – LNB) notur jau trešās sarunas par Latviju. Šajā reizē sarunas tēma būs “Raksti, kas veido nāciju”. Tēmas saturu atklās sarunas dalībnieki: literatūrzinātniece Ausma Cimdiņa, aktieris Vilis Daudziņš, režisors Ivars Seleckis un LNB direktors Andris Vilks. Sarunas vadīs tiesību zinātniece, Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova.

Trešā saruna par Latviju rosinās diskusiju par nāciju veidojošiem rakstiem (tekstiem) pagātnē, tagadnē un nākotnē. Raksti ir fantastisks instruments, kas veido ikviena un visas nācijas kopējo apziņu. Tāpēc svarīgi ir apzināt ne tikai tos rakstus, kas gūluši nācijas veidošanas pamatā līdz šim brīdim, bet arī tos rakstus, kas mūsdienu globālajā pasaulē Latvijas tautai dod spēku, stiprina tās identitāti un nes tās kodu nākotnē.

Katrs sarunas dalībnieks no savas zinātniskās un praktiskās perspektīvas dalīsies ar savu viedokli, sniedzot atbildes uz vairākiem jautājumiem: Kuri raksti ir definējuši Latvijas tautu? Kādi raksti būtu saglabājami, jo tie veido autentisko nācijas atmiņu? Kādi raksti ir nepieciešami Latvijas tautas ilgtspējīgai attīstībai? Kuri raksti nesīs Latvijas tautas kodu nākotnē?

Šāds sarunu koncepts izvēlēts, lai parādītu ciešo Latvijas kultūras un vēstures mantojuma sasaisti ar valsti un tiesībām, kā arī, lai starpdisciplināros ietvaros turpinātu analizēt valsts pamatos gūlušās vērtības, to būtību tagadnē un nākotnē.

Foto no pasākuma ir pieejami šeit.

Video ieraksts no pasākuma būs pieejams Satversmes tiesas mājaslapā.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele LTV1 ziņu raidījumā “Rīta Panorāma” stāsta par šīs iniciatīvas nepieciešamību un nozīmi Latvijas kā demokrātiskas tiesiskas valsts attīstībā. Video pieejams šeit:

Video no pirmajām sarunām par Latviju “Kad kaķis uz sliekšņa mazgājas…” pieejams šeit:

Video no otrajām sarunām par Latviju “Daugava” pieejams šeit: