Rīt plkst. 10.00 Satversmes tiesa turpinās izskatīt lietu par normu, kas bērna bioloģiskās mātes partnerei neparedz tiesības uz atvaļinājumu pēc bērna piedzimšanas

06.10.2020.

Otrdien, 6. oktobrī, plkst. 10.00 Satversmes tiesa sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos sāka izskatīt lietu Nr. 2019-33-01 “Par Darba likuma 155. panta pirmās daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 110. panta pirmajam teikumam”.

Ņemot vērā valstī joprojām noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, lietas izskatīšana tiesas sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos notika attālināti video konferences režīmā.

Lieta ir ierosināta pēc Personas C pieteikuma. Tiesas sēdē pieteikuma iesniedzējas viedokli attālināti pauda zvērināts advokāts Matīss Šķiņķis. Saeimas viedokli pārstāvēja Saeimas juridiskā biroja vecākā padomniece Daina Ose un Saeimas juridiskā biroja padomnieks Mārtiņš Birģelis.

Tiesas sēdes sākumā Satversmes tiesa lēma par izteiktajiem lūgumiem. Satversmes tiesa pēc pieaicinātās personas Annijas Kārkliņas lūguma lēma izskatīt lietu bez viņas klātbūtnes, kā arī lēma par pieteikuma iesniedzējas pārstāvja Matīsa Šķiņķa lūgumiem par dokumentu pievienošanu lietas materiāliem.

Pēc lietas dalībnieku uzklausīšanas un izjautāšanas Satversmes tiesa uzklausīja un uzdeva jautājumus arī pieaicinātās personas – Tieslietu ministrijas – pārstāvjus.

Satversmes tiesa izsludināja tiesas sēdē pārtraukumu. Tiesas sēde turpināsies trešdien, 7. oktobrī, plkst. 10.00.

Nākamajā tiesas sēdē Satversmes tiesa turpinās uzklausīt un uzdot jautājumus lietā pieaicinātajām personām vai to pārstāvjiem: Labklājības ministrijai, tiesībsargam, lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienībai “Mozaīka”, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras asociētajai profesorei Dr. iur. Kristīnei Dupatei.

Tiešraide no tiesas sēdes norises 7. oktobrī būs redzama šeit:

Video ieraksts no tiesas sēdes 6. oktobrī redzams šeit:

 

Detalizētāka informācija par lietu pieejama šeit.

 

Saistītā lieta: 2019-33-01