Raidieraksta Tversme jaunā epizode: Latvijas un Lietuvas tiesu sadarbība tiesiskuma veicināšanā un demokrātijas aizsardzībā

26.01.2023.

Šodien, 26. janvārī, Satversmes tiesa publicē raidieraksta “Tversme” jauno epizodi, kurā Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietniece Irēna Kucina sarunājas ar Lietuvas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāju Danuti Jočieni (Danutė Jočienė) par sadarbību starp Latvijas un Lietuvas konstitucionālajām tiesām, to kopīgajiem izaicinājumiem un konstitucionālo tiesu lomu demokrātijas ilgtspējas veicināšanā.

Raidieraksta epizode (angļu valodā) pieejama šeit:

Lietuvas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja Danute Jočiene ir Satversmes tiesas 2023. gada svinīgās atklāšanas sēdes goda viešņa. Svinīgās sēdes tiešraide būs pieejama 3. februārī plkst. 10.00:

Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieces Irēnas Kucinas saruna ar Lietuvas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāju Danuti Jočieni notika starptautiskās konferences “Ilgtspēja kā konstitucionālā vērtība: Nākotnes izaicinājumi” ietvaros.

Satversmes tiesa un Lietuvas Konstitucionālā tiesa sadarbojas, lai stiprinātu dialogu un pamattiesību un tiesiskas valsts vērtību aizsardzību, veicinot tiesu efektīvu darbību abās valstīs. Satversmes tiesas un Lietuvas Konstitucionālās tiesas kopīgās konferences un vizītes ir ilggadēja tradīcija, kas tiek kopta jau kopš 2000. gada.

No kreisās: Lietuvas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja Danute Jočiene, Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietniece Irēna Kucina.