Pirmo reizi veikts pētījums par sabiedrības uzticēšanos Satversmes tiesai

24.08.2020.

Ceturtdien, 27. augustā, plkst. 10.00 Satversmes tiesā notiks preses konference, kurā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš informēs par pirmo reizi veiktu pētījumu, kurā Latvijas iedzīvotāji sniedz skatījumu par Satversmes tiesu un tās darbības dažādiem aspektiem.

Preses konferencē Jūs varēsiet uzzināt, cik lielā mērā Latvijas iedzīvotāji uzticas Satversmes tiesai, kādas ir sabiedrības zināšanas par Satversmes tiesas funkcijām un kādi ir iedzīvotāju uzskati par Satversmes tiesas spriedumu izpildi. Pētījumā tika skaidrots, kāda ir sabiedrības informētība par tiesas darbu un kas ir tie informācijas avoti, kuros iedzīvotāji visbiežāk uzzina jaunumus par Satversmes tiesas aktualitātēm. Preses konferencē tiks atklātas arī citas aktuālas tendences, kas izriet no veiktā pētījuma.

Ņemot vērā valstī joprojām noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, preses konference notiks attālināti video konferences režīmā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses konferencē, aicinām pieteikties iepriekš, rakstot e-pastu Zanda.Meinarte@satv.tiesa.gov.lv vai zvanot +371 26393803.

Vēršam uzmanību, ka ikviens interesents preses konferenci varēs vērot tiešraidē Satversmes tiesas mājaslapā un tiesas YouTube kontā.

Tiešraide būs vērojama šeit: