Pirmo reizi notiks Satversmes tiesas darba gada atklāšanas svinīgā sēde; ziņos par konstitucionālo tiesību aktualitātēm Latvijā un prezentēs pārskatu par Satversmes tiesas darbu 2018. gadā

04.01.2019.

Trešdien, 9. janvārī, plkst. 15.00 Satversmes tiesā notiks Satversmes tiesas svinīgā sēde, ar kuru simboliski tiks noslēgts aizgājušais un atklāts jaunais Satversmes tiesas darba gads.  Uz svinīgo sēdi aicinātas augstākās valsts amatpersonas, tādējādi akcentējot valsts varas atzaru dialogu.

Svinīgo sēdi atklās Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, kura sniegs ziņojumu par konstitucionālo tiesību aktualitātēm Latvijā 2018. gadā. Pēc ziņojuma sekos priekšlasījums par demokrātiju un tiesiskumu Latvijā, ko sniegs Satversmes tiesas aicinātā goda viešņa – Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Pēc svinīgās sēdes plkst. 16.30 sekos preses konference, kurā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova prezentēs pārskatu par Satversmes tiesas darbu 2018. gadā un atbildēs uz klātesošo jautājumiem.

Pārskats par Satversmes tiesas darbu tiks publicēts Satversmes tiesas mājaslapā 9. janvārī plkst. 9.00.

Interesenti Satversmes tiesas svinīgās sēdes un preses konferences norisi varēs vērot tiešraidē internetā Satversmes tiesas mājaslapā, kā arī ziņu portālā Delfi.lv.

Satversmes tiesas svinīgā sēde tiešraidē būs vērojama šeit: https://youtu.be/uiSkLuWc2Kg
Preses konferences tiešraide būs pieejama šeit: https://youtu.be/BRoT_JMp-Hw

Dalība Satversmes tiesas svinīgajā tiesas sēdē un preses konferencē

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuri vēlas apmeklēt Satversmes tiesas svinīgo sēdi un preses konferenci, lūdzu pieteikties, rakstot uz e-pastu Ketija.Strazda@satv.tiesa.gov.lv vai zvanot 67830749, 26200580.

Lūgums plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem uz Satversmes tiesas svinīgo sēdi un preses konferenci ierasties laikus un sagatavot filmēšanas un fotografēšanas aparatūru pirms pasākumu sākšanās.