Pirmdien Satversmes tiesu apmeklēs Valsts prezidents Egils Levits; tiks atvērta grāmata “Latvijas Republikas Satversme. Satversmes tiesas atziņas”

12.09.2019.

Pirmdien, 16. septembrī, Satversmes tiesu apmeklēs Valsts prezidents Egils Levits. Apmeklējuma laikā viņš tiksies ar Satversmes tiesas tiesnešiem un piedalīsies grāmatas “Latvijas Republikas Satversme. Satversmes tiesas atziņas” atvēršanas pasākumā.

Dalība grāmatas atvēršanas pasākumā

Satversmes tiesa aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus būt klātesošiem grāmatas “Latvijas Republikas Satversme. Satversmes tiesas atziņas” atvēršanā 16. septembrī plkst. 10.00 Satversmes tiesā.

Lūgums dalību pieteikt, rakstot uz e-pastu Ketija.Strazda@satv.tiesa.gov.lv vai zvanot pa tālr. 67830749, 26200580. Ierašanās uz pasākumu līdz plkst. 9.45.

Par grāmatu “Latvijas Republikas Satversme. Satversmes tiesas atziņas”

Grāmata tapusi, Satversmes tiesai sadarbojoties ar oficiālo izdevēju “Latvijas Vēstnesis” un mākslinieci Ditu Penci. Krājums, kurā publicēts Latvijas Republikas Satversmes teksts ar vairāk nekā 400 Satversmes tiesas spriedumos atklātajām atziņām, nācis klajā “Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā.

Grāmatu ilustrē krāšņi zīmējumi no Satversmes tiesas rīkotajiem skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursiem “Mana Satversme” un “Manas pamattiesības Satversmē”.

Krājums veidots ar mērķi satuvināt cilvēku ar valsts pamatlikumu, vērst uzmanību uz Satversmes tiesas atklātajām atziņām, kurās atspoguļojas demokrātiskas tiesiskas valsts pamatvērtības, sekmēt pilsoniskās apziņas un kultūras nostiprināšanos, veicināt ikviena Latvijas iedzīvotāja iekšējo brīvību.