Pasniegs apbalvojumus Kristīnei Krūmai un Sandijam Statkus

20.11.2015.

Šodien, 20. novembrī, bijušajai Satversmes tiesas tiesnesei Kristīnei Krūmai tiks pasniegts Tieslietu sistēmas apbalvojums. Par īpaši nozīmīgu ieguldījumu tieslietu sistēmas un judikatūras attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā, kā arī par īpaši nozīmīgiem zinātniskajiem sasniegumiem tieslietu nozarē un starpvalstu attiecību veidošanā Kristīne Krūma saņems Tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīmi.

Kristīne Krūma ir bijusi Satversmes tiesas tiesnese no 2007. gada līdz šā gada rudenim. Šobrīd viņa ir Rīgas Juridiskās augstskolas prorektore.

Kristīnes Krūmas zinātniskais darbs atspoguļojas virknē publikāciju starptautiskajās tiesībās, Eiropas Savienības tiesībās un cilvēktiesībās. Tāpat viņa ir izglītojusi topošos jurisprudences studentus Latvijas Universitātē, šobrīd šo darbu turpina Rīgas Juridiskajā augstskolā. Kristīne Krūma darbojas eksperta statusā vairākās organizācijās, piemēram, Eiropas Padomes Komisijā pret rasismu un neiecietību, Ārlietu ministrijas Starptautisko un Eiropas tiesību neatkarīgo ekspertu padomē, u.c.

Par būtisku ieguldījumu tieslietu sistēmas un Latvijas tiesību sistēmas attīstībā I pakāpes Tieslietu ministrijas Atzinības rakstu un „zelta” spalvu saņems Satversmes tiesas padomnieks Sandijs Statkus. Viņš Satversmes tiesā strādā no 2003. gada, pildot gan Satversmes tiesas tiesneša palīga amata pienākumus, gan Satversmes tiesas padomnieka pienākumus. Sandijs Statkus ir sniedzis būtisku ieguldījumu konstitucionālo tiesību attīstībā un konstitucionālās doktrīnas veidošanā.

Apbalvošanas pasākums notiks Tieslietu ministrijā plkst. 13:00. Apbalvojumus pasniegs Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.