Par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ievēlēta Ineta Ziemele

08.05.2017.

Šodien, 8. maijā, Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele atbilstoši Satversmes tiesas likumā noteiktajai kārtībai uz trim gadiem ievēlēta par Satversmes tiesas priekšsēdētāju.

Ineta Ziemele ir Satversmes tiesas tiesnese kopš 2015. gada 8. janvāra. Viņa ir tiesību zinātņu doktore un Rīgas Juridiskās augstskolas profesore. Ievērojamu profesionālo pieredzi ieguvusi Eiropas organizācijās, tostarp veicot tiesneses pienākumus Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Bijusi ECT palātas prezidente un ECT tiesnešu statusa komisijas vadītāja.

Ineta Ziemele ir daudzu starptautisku projektu eksperte. Viņas profesionālās un zinātniskās darbības sasniegumi saistīti ar starptautisko tiesību, konstitucionālo tiesību un cilvēktiesību nozarēm. Šogad apstiprināta par Latvijas Republikas pārstāvji Pastāvīgā Arbitrāžas Tiesā.

Ineta Ziemele saņēmusi Ministru kabineta Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā un zinātniskiem sasniegumiem tieslietu nozarē. 2014. gadā apbalvota ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Līdz šim Satversmes tiesas priekšsēdētājs bija Satversmes tiesas tiesnesis Aldis Laviņš, kurš šajā amatā bijis trīs gadus atbilstoši Satversmes tiesas likumā noteiktajam priekšsēdētāja pilnvaru termiņam.

Šodien notika arī Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas. Šim amatam tika izvirzīti Satversmes tiesas tiesneši Sanita Osipova un Gunārs Kusiņš. Divās vēlēšanu kārtās neviens no kandidātiem neieguva nepieciešamo balsu skaitu. Tiesa nolēma tiesas sēdē izsludināt pārtraukumu, Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka vēlēšanas turpināsies 2017. gada 16. maijā plkst. 12.00.

Satversmes tiesas tiesnese I.Ziemele tiek ievēlēta par Satversmes tiesas priekšsēdētāju. Foto: K.Strazda.

Satversmes tiesas tiesnese I.Ziemele tiek ievēlēta par Satversmes tiesas priekšsēdētāju.
Foto: K.Strazda.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja I.Ziemele. Foto: K.Strazda

Satversmes tiesas priekšsēdētāja I.Ziemele.
Foto: K.Strazda.