Mūžībā aizgājusi Kristīne Krūma

07.07.2016.

IMG_4332_Kruma

Pirmdien, 4. jūlijā, negaidīti mūžībā aizgāja bijusī Satversmes tiesas tiesnese Kristīne Krūma. Viņa ir bijusi Satversmes tiesas tiesnese no 2007. gada maija līdz 2015. gada oktobrim. Pēc Satversmes tiesas tiesneša amata atstāšanas stājusies Rīgas Juridiskās augstskolas prorektora amatā, pavisam nesen ievēlēta par asociēto profesori.

Kristīne Krūma ir dzimusi 1974. gadā. Pēc Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes absolvēšanas viņa studējusi Lundas Universitātes Juridiskās fakultātes Raula Valenberga institūtā, iegūstot maģistra un vēlāk doktora grādu starptautiskajās tiesībās.

Kristīne Krūma ir bijusi ne vien Satversmes tiesas tiesnese, bet arī ad hoc tiesnese Eiropas Cilvēktiesību tiesā un arbitre EDSO Samierināšanas un arbitrāžas tiesā. Tāpat viņa veltīja sevi pētnieces, zinātnieces un pasniedzējas darbam. No viņas gudrību un aizrautību, zinības un iedvesmu ir smēlušies daudzi Latvijas Universitātes un Rīgas Juridiskās augstskolas studenti.

Krīstīne Krūma darbojās daudzās Latvijas un starptautiskajās organizācijās. Viņas zinātniskās darbības rezultātā tapušas daudzas publikācijas un vairākas grāmatas starptautiskajās tiesībās un Eiropas Savienības tiesībās.

Kolēģi atceras Kristīni Krūmu kā kompetentu un gudru juristi, atsaucīgu, laipnu un labestīgu kolēģi.

Satversmes tiesa sērās ir kopā ar Kristīnes Krūmas ģimeni, draugiem un tuviniekiem.