Mūžībā aizgājis Satversmes tiesas tiesnesis Viktors Skudra

23.05.2011.

Vakar, 22.maijā, negaidīti no šīs dzīves ir atvadījies Satversmes tiesas tiesnesis, Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieks Viktors Skudra, kas savulaik bija atjaunotās Latvijas Republikas pirmais tieslietu ministrs.

Viktors Skudra ir dzimis 1943. gada 10. jūlijā Latgalē, Mākoņkalna pagastā. 1973. gada viņš absolvēja Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. No 1970. gada uzsāka darbu prokuratūrā: sākotnēji Rīgas pilsētas rajona prokuratūrā kā izmeklētājs un prokurora palīgs, tad kā prokurors Saldū un Ventspilī, visbeidzot kā ģenerālprokurora vietnieks.

No 1988. līdz 1993. gadam Viktors Skudra bija Latvijas tieslietu ministrs. Par nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanā laikā no 1989. līdz 1991. gadam viņš apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

No 1993.gada Viktors Skudra uzkrāja pieredzi jurista darbā kā zvērināts advokāts, zvērinātu advokātu biroja vadītājs. 2006.gada nogalē Saeimas apstiprināts par Satversmes tiesas tiesnesi, viņš šajā amatā stājās 2007.gada 31.janvārī. Savukārt 2010.gada 28.jūnijā viņš tika ievēlēts par Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieku.

Kolēģi, kam bija gods strādāt ar Viktoru Skudru Satversmes tiesā, viņu atcerēsies kā godprātīgu tiesnesi, pieredzes bagātu un gudru juristu, kas nebaidījās uzņemties atbildību un allaž rūpīgi iedziļinājās izskatāmo lietu būtībā. Uzmanīgs, laipns un tolerants Viktors Skudra bija saskarsmē ar kolēģiem. Viņu raksturoja smaids, gatavība palīdzēt, kārtības mīlestība, darba tikums, diplomāta spējas un laba gaume.

Satversmes tiesa sērās ir kopā ar tiesneša Viktora Skudras ģimeni un tuviniekiem.