Muzeju naktī Satversmes tiesa aicina ikvienu Atvērt Satversmi

17.05.2024.

Satversmes tiesa Muzeju nakts ietvaros 18. maijā vērs durvis ikvienam apmeklētājam, kurš vēlēsies iepazīties ar Satversmes tiesu un tās darba ikdienu.

Iedvesmojoties no Muzeju nakts tēmas Latvijā – izzināt un iegūt, pētīt un saprast, Satversmes tiesa šogad aicinās ikvienu Atvērt Satversmi. Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja izzināt Satversmi, kā arī izpētīt, kādas ir ikviena pamattiesības un kā tās aizsargāt.

Muzeju naktī tiesas apmeklētājiem no plkst. 16.00 līdz plkst. 22.00 būs iespēja izpētīt Satversmes tiesas namu, uzdot interesējošos jautājumus, kā arī iesaistīties interaktīvās aktivitātēs. Ikvienam būs iespēja Satversmes tiesas sēžu zālē piedalīties arī sarunā par Satversmi (sarunas plānotas plkst. 16.45, plkst. 17.45. plkst. 18.45 un plkst. 19.45).

Satversmes tiesā būs iespējams apmeklēt arī muzeju jeb Satversmes tiesas vēstures istabu, kurā izvietota ekspozīcija par konstitucionālās kontroles un Satversmes tiesas attīstību, tās tradīcijām un Satversmē ietvertajām vērtībām. Satversmes tiesas muzejs apmeklētājiem pirmo reizi tika atvērts tieši Muzeju naktī 2022. gadā.

Laipni gaidīsim ikvienu Satversmes tiesā 18. maijā Jura Alunāna ielā 1!

Muzeju nakts ir starptautiska akcija, kas katru gadu vienlaikus notiek visā Eiropā. Vairāk informācijas par Muzeju nakti 2024: https://latvia.icom.museum.lv/muzeju-nakts/programma/

Informācijai

Ierodoties Satversmes tiesā, apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai elektroniskā identifikācijas karte). Drošības apsvērumu dēļ Satversmes tiesas ēkā nav atļauts ienest bīstamus priekšmetus, kā arī ir aizliegts ierasties alkohola vai apreibinošu vielu ietekmē.

Informējam Muzeju nakts apmeklētājus, ka pasākuma ietvaros Satversmes tiesā notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma atspoguļošanai Satversmes tiesas tīmekļa vietnē, Twitter un Facebook profilā.