Latvijā vizītē ieradīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesas priekšsēdētājs

04.04.2009.

Nākamnedēļ, no 14. līdz 16.aprīlim Latvijā oficiālajā vizītē ieradīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) priekšsēdētājs Žans Pols Kosta. Viņu pavadīs ECT tiesnese Ineta Ziemele un ECT sekretariāta vadītāja vietnieks Maikls O’Boils.

Kostas kungs tiksies ar Latvijas Republikas prezidentu Valdi Zatleru un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, sarunas paredzētas arī ar tieslietu ministru Mareku Segliņu, ārlietu ministru Māri Riekstiņu un Saeimas priekšsēdētaja biedri Solvitu Āboltiņu. Vizītē iekļautas tikšanās ar Latvijas Republikas Satversmes tiesas un Augstākās tiesas tiesnešiem un darbiniekiem, kā arī Latvijas Republikas ģenerālprokuroru Jāni Maizīti.

ECT delegācija apmeklēs Okupācijas muzeju, savukārt 14.aprīlī plkst.11:15 Žans Pols Kosta uzstāsies ar publisku lekciju “Eiropas Cilvēktiesību konvencijas un Eiropas Savienības tiesību savstarpējās attiecības” Rīgas Juridiskajā augstskolā. Vizīti noslēdzot, ceturtdien, 16.aprīlī plkst. 10:30 notiks preses konference Satversmes tiesas sēžu zālē, J.Alunāna 1, Rīgā.

ECT priekšsēdētāja un delegācijas vizīti organizē Latvijas Republikas Satversmes tiesa sadarbībā ar Eiropas Cilvēktiesību tiesu, kā arī Latvijas Republikas Ārlietu ministriju.