Latvijā vizītē ieradīsies Armēnijas Konstitucionālās tiesas delegācija

09.06.2009.

No 10. līdz 12.jūnijam Latvijā oficiālajā vizītē ieradīsies Armēnijas Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs Gagiks Arutunjans un tiesnesis H. Danieljans.

Vizītes laikā ir paredzēta tikšanās ar Latvijas Republikas prezidentu Valdi Zatleru, Latvijas Republikas Satversmes tiesas un Augstākās tiesas tiesnešiem un darbiniekiem, kā arī Saeimas deputātiem un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes pasniedzējiem. Satversmes tiesā tiks organizēts seminārs “Konstitucionālās tiesvedības aktuālie jautājumi”, kur tiks pārrunātas Latvijas un Armēnijas konstitucionālo tiesību un cilvēktiesību aktualitātes. Vizītes programmā ir iekļauts arī Okupācijas muzeja apmeklējums, kā arī ziedu nolikšana pie Rīgas Hačkara – piemiņas zīmes genocīda un zemestrīces upuriem Armēnijā.

Latvijas Republikas Satversmes tiesu un Armēnijas Republikas Konstitucionālā tiesa sadarbojas jau ilgāku laiku.  Pagājušajā gadā  vairāki Satversmes tiesas tiesneši apmeklēja Armēnijas Konstitucionālo tiesu, kā arī piedalījās tās organizētajā starptautiskajā konferencē “Fundamentālas konstitucionālās vērtības un to loma sabiedrībā”. Šī sadarbība ir īpaši svarīga tādēļ, ka daudzviet bijušajās padomju bloka valstīs konstitucionālo tiesību un cilvēktiesību problēmas ir ļoti līdzīgas, un dalīšanās pieredzē veicina šādu problēmu vispusīgu risināšanu.