Jaunie tiesneši apmeklē Satversmes tiesu, lai uzsāktu dialogu par Satversmes piemērošanu

11.04.2022.

8. aprīlī Satversmes tiesu apmeklēja 11 jaunie tiesneši, lai uzsāktu dialogu par tiesas pieteikumu Satversmes tiesai un Satversmes normu piemērošanu.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš uzrunā jaunajiem tiesnešiem uzsvēra tiesneša atbildību par taisnīga sprieduma pieņemšanu. “Jebkuras lietas izskatīšanā svarīgs ir tās rezultāts – taisnīgs, pamatots, tiesību normām atbilstošs nolēmums. Taisnīgs spriedums ir tiesneša profesionalitātes, objektivitātes un neatkarības mēraukla,” uzsvēra Satversmes tiesas priekšsēdētājs.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš jaunajiem tiesnešiem sniedza arī priekšlasījumu par sadarbības principu  un tiesnešu lomu civilprocesā.

Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītājs Kristaps Tamužs ar jaunajiem tiesnešiem pārrunāja Satversmes iztulkošanas un piemērošanas metodoloģiju. Savukārt tiesas padomniece Elīna Podzorova sniedza priekšlasījumu par tiesas pieteikumu Satversmes tiesai. Par Satversmes tiesas judikatūras datubāzes lietošanu prezentāciju sagatavoja tiesas padomnieks Gatis Bārdiņš.

Vizīte notika Latvijas Tiesnešu mācību centra rīkotās jauno tiesnešu mācību programmas ietvaros. Tā ir ievadmācība jaunajiem tiesnešiem, lai sagatavotu patstāvīgam tiesneša darbam. Programmu īsteno Latvijas Tiesnešu mācību centrs sadarbībā ar pieredzējušiem tiesnešiem un dažādu nozaru vadošajiem profesionāļiem.

Foto: Satversmes tiesa.