Ineta Ziemele ar Latvijas vēstniekiem ārvalstīs runā par tiesiskuma vēsti ārpolitikā

17.12.2018.

Šodien, 17. decembrī, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele dienu pirms oficiālās ikgadējās Latvijas vēstnieku sanāksmes atklāšanas tikās ar vairākiem Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem un Rīgā rezidējošiem Latvijas vēstniekiem. Tikšanās laikā viņa uzstājās ar priekšlasījumu “Tiesiskuma vēsts Latvijas ārpolitikā”, kura ietvaros akcentēja tiesiskuma principa tvērumu un skaidroja Satversmes tiesas lomu tiesiskuma nostiprināšanā Latvijā.

Ineta Ziemele savā priekšlasījumā teica, ka tiesiskuma princips ir rietumu kultūrtelpas vērtība, un uzsvēra, ka šis princips ir negrozāmā Satversmes kodola elements. Viņa sacīja, ka tiesiskums izslēdz valsts varas patvaļu un nodrošina personas brīvību, rod saprātīgu līdzsvaru konfliktējošu interešu starpā, tāpēc svarīgi apzināties, ka sakārtota tiesiskā sistēma ir tiesiskas valsts garants.

Foto: Ārlietu ministrija.

Priekšlasījumā Ineta Ziemele akcentēja to, ka Satversmes tiesa ir Latvijas tiesiskuma barometrs.  Viņa uzsvēra, ka ikviens Satversmes tiesas spriedumus ir tiešs apliecinājums tam, ka Latvija ir demokrātiska tiesiska valsts un ka Satversmes tiesa stiprina tiesiskuma virssvaru Latvijā. Ineta Ziemele vērsa vēstnieku uzmanību, ka Satversmes tiesas nozīmīgāko spriedumu krājums angļu valodā, kā arī citi Satversmes tiesas gatavotie informācijas materiāli var būt noderīgi arī Latvijas vēstnieku darbā, runājot par tiesiskumu Latvijā.

Latvijas diplomātisko pārstāvniecību vadītāju sanāksme ir ikgadējs ārlietu dienesta pasākums, kurā pārrunā ārlietu dienesta prioritātes un aktuālos uzdevumus. Sanāksmē piedalās arī valsts augstāko amatpersonu ārlietu padomnieki un Ārlietu ministrijas darbinieki.

Foto: Ārlietu ministrija.