Atvērto durvju diena un tiesas procesa izspēle Satversmes tiesā

12.04.2011.

Piektdien, 15.aprīlī, plkst. 10:00 Satversmes tiesā rīko atvērto durvju dienu. Šis pasākums tiek organizēts šonedēļ notiekošo Juristu dienu, kā arī Satversmes tiesas 15 gadu jubilejas pasākumu ietvaros.

Atvērto durvju pasākumā interesentiem būs iespēja apskatīt Satversmes tiesas telpas, gūt plašāku informāciju par Satversmes tiesas ikdienas darbu un izskatāmajām lietām, kā arī iesaistīties diskusijā ar Satversmes tiesas darbiniekiem. Aptuvenais pasākuma norises laiks ir viena stunda.

Personas, kas vēlas apmeklēt Satversmes tiesas atvērto durvju pasākumu, lūdzam pieteikties pa e-pastu lina.kovalevska@satv.tiesa.gov.lv vai tālruni 29813216 līdz 15.aprīļa plkst.9:30.

Savukārt tās pašas dienas pēcpusdiena Satversmes tiesā notiks biedrības „ELSA Latvija” rīkotā tiesas procesa paraugizspēle. Tiesas procesa izspēle ir improvizēts tiesas process, kuram pamatā ir iedomāta situācija, kas skar kādu juridiski nozīmīgu un pretrunīgu jautājumu, izspēles ietvaros juridisko zinātņu studenti, izmantojot studiju procesā iegūtās prasmes, aizstāv kādu no iedomātajā strīdā pārstāvētajām pusēm. Šoreiz lietas dalībnieku ādā iejutīsies zvērināta advokāte Jūlija Jerņeva un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektors Māris Lejnieks.

Tiesa procesa izspēle notiks 15.aprīlī plkst.16:00 Satversmes tiesas sēžu zālē. Personas, kas vēlas apmeklēt šo pasākumu, aicinātas pieteikties pa e-pastu ELSA.Latvija@gmail.com.