Apgūtas zināšanas Eiropas Universitātes Institūtā Florencē

02.07.2018.

No 18. līdz 29. jūnijam Satversmes tiesas tiesneša palīdze Kristīne Zubkāne studēja Eiropas tiesību akadēmijas vispārējo un specializēto studiju kursu cilvēktiesībās Eiropas Universitātes Institūtā (European University Institute) Florencē, Itālijā.

Vispārējā studiju kursa daļu vadīja Riodežaneiro Universitātes tiesību zinātņu profesors Florians Hofmans (Florian Hoffmann). Šī kursa ietvaros tiesneses palīdzei bija iespēja klausīties lekcijas un piedalīties diskusijās par šobrīd pasaulē aktuālo sociālo un ekonomisko tiesību īstenošanas problemātiku.

Specializētajā studiju kursa daļā tiesneses palīdzei bija iespēja uzklausīt dažādu pasaules valstu lektoru priekšlasījumus, kuros tika apskatīti atsevišķu tiesību zinātnieku pētījumi par sociālo tiesību dabu globālās ekonomikas attīstības tendenču kontekstā. Studiju kursa noslēgumā ar priekšlasījumu sniedza pasaulslavenais Jeila Universitātes vēstures un tiesību zinātņu profesors Samuels Moins (Samuel Moyn).

Tiesneses palīdze atzina, ka iegūtās zināšanas un pieredzes apmaiņa ar citiem studiju kursa dalībniekiem ir vērtīgs ieguvums, kas turpmāk lieti noderēs darba pienākumu izpildē.

Satversmes tiesas tiesneša palīdze Kristīne Zubkāne ar studiju biedriem Eiropas Universitātes Institūtā Florencē. Foto: Eiropas Universitātes Institūts Florencē.