Satversmes tiesas priekšsēdētājas Sanitas Osipovas uzruna Satversmes tiesas 25 gadu jubilejā

10.12.2021.

Prof. Dr. iur. Sanita Osipova
Satversmes tiesas priekšsēdētāja

Uzruna Satversmes tiesas 25. jubilejā

Rīgā, 2021. gada 9. decembrī

Satversmes tiesas saime!

Savā un manu kolēģu vārdā vēlos pateikties Jums par paveikto 25 gadu garumā, strādājot Satversmes tiesas labā. Mēs ļoti ceram, ka epidemioloģiskā situācija Latvijā ļaus jau tuvākajā nākotnē mums visiem svinēt šos svētkus lielākā pulkā.

Nākamgad mēs svinēsim simtgadi Satversmei. Svarīgi apzināties, ka no šīs simtgades veselu ceturtdaļu gadsimta Satversmi ir cienīgi pavadījusi Satversmes tiesa. Līdz ar to Jūs visi esat kaldinājuši mūsu Satversmes izpratni un stiprinājuši demokrātisku tiesisku Latviju lielāko daļu Satversmes pilnvērtīgā mūža. Paldies jums par to!

Nav bijušo Satversmes tiesas tiesnešu. Mūs vieno ne tikai tiesneša arods, bet arī kopīga motivācija, kas mūs pavada arī turpmākajā profesionālajā ceļā. Visi mēs esam devuši svinīgo solījumu būt uzticīgiem Latvijai ar patiesību un nekad nenodot to. Šis solījums nav atsaucams un paliek sirdī uz visu atlikušo dzīvi.

Bieži vien zīmīgās jubilejās tiek stādīti koki – nākamajām paaudzēm. Kā teicis “Bagātību salas” autors, skotu prozaiķis Roberts Lūiss Stīvensons – “Netiesā dienu pēc ražas, kuru tu ievāc, bet gan pēc sēklām, kuras tu iestādīji”. Šodien mēs stādīsim jaunu sadarbības koku – Satversmes tiesas tiesnešu forumu. Ar to mēs apvienosim mūsu svinīgos apsolījumus vienotā spēkā, lai  turpinātu darboties Satversmes labā, bet nu jau citā izpausmē.