Satversmes tiesas priekšsēdētājas Inetas Ziemeles uzruna Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes bakalaura studiju programmas “Tiesību zinātne” izlaidumā

22.06.2018.

Rīgā 22.06.2018.

Godājamais rektora kungs, cienījamā dekānes kundze, kolēģi, dārgie absolventi!

Jūs esat izraudzījušies jurista profesiju, un šis tik tiešām ir pirmais solis. Jūs esat izvēlējušies būt sabiedrības centrā. Kāpēc es to saku? Jo jurista loma un nozīme sabiedrībā ir īpaša. Es Jums šodien gribu pateikt, kāpēc tā – pavisam dažos vārdos. Redzat, sabiedrība turpina attīstīties katru dienu. Filozofi šo sabiedrības pašveidošanās procesu pat sauc par drāmu, un tiesībām šajā procesā ir strukturējoša loma. Tiesības nosaka sabiedrības nākotni, un Jūs kā juristi, interpretējot tiesības, katru dienu noteiksiet to, kāda būs sabiedrība nākotnē – rīt un aizparīt.

Tieši tādēļ, mīļie jaunieši, es ceru, ka Jūs novērtējat to milzīgo atbildību, ko esat sev uzlikuši. Pasakiet paldies saviem vecākiem un atbalstītājiem, jo Latvijas attīstībai ir ļoti nepieciešami juristi, kas saprot savu centrālo lomu. Es ceru, ka Jūs ne tikai sabiedrībai veidosiet labas tiesības, tās piemērojot nacionālā līmenī, bet es ceru, ka Jūs arī ienesīsiet Eiropas un starptautisko tiesisko domu Latvijā – savos darbos un savā nākamajā mācību posmā. Lai Jums izdodas, lai mums visiem izdodas, un nosviniet šo dienu.

Paldies Jums!