Satversmes tiesas priekšsēdētaja vietnieka Alda Laviņa uzruna Tieslietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas izglītojošās kampaņas “Es, Tu un Satversme” atklāšanas pasākumā

03.03.2022.

Aldis Laviņš

Satversmes tiesas priekšsēdētaja vietnieks

Uzruna Tieslietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas izglītojošās kampaņas “Es, Tu un Satversme” atklāšanas pasākumā

2022. gada 28. februārī

Augsti godātais Valsts prezidenta kungs! Cienījamie kolēģi! Cienījamie pedagogi un skolēni!

Šogad svinam Satversmes simtgadi. Svētku sajūtu ir aizēnojis Krievijas militārais uzbrukums Ukrainai, kas savā būtībā ir uzbrukums Eiropā vispāratzītām vērtībām – brīvībai, demokrātijai un tiesiskumam. Tomēr arī šādos trauksmainos laikos mums ir jāsaglabā miers, jāsniedz nepieciešamā palīdzība Ukrainai un jāturpina savi iesāktie darbi.

Satversmes tiesa jau vairākus gadus īsteno iniciatīvu doties uz skolām, lai runātu ar skolu jauniešiem par Satversmi, par valsts pamatiem. Tas, mūsu skatījumā, ir viens no veidiem, kā jauniešos ieaudzināt valstisko apziņu. Esmu gandarīts, ka Tieslietu ministrija kopā ar Izglītības ministriju vienkopus ir sapulcinājusi tos tiesību speciālistus, kuri gatavi dot savas zināšanas mūsu jauniešiem. Kopā mēs varam paveikt daudz vairāk.

Tāpēc – būsim Satversmes vēstneši, dosimies uz skolām, runāsim ar jauniešiem par mūsu valsts pamatiem, par mūsu tautas vērtībām. Mūsu valsts pamati būs tik stipri, cik stipra būs mūsu katra sirdī mīlestība pret Latviju, tās brīvību un demokrātiju! Lai šī lieliskā iniciatīva, kas balstās paaudžu dialogā, vairo Satversmes spēku un uztur to dzīvu nākamībā!